Atrakcje Turystyczne

Pałac w Wojnowicach

Kompleks parkowo-pałacowy w Wojnowicach udostępniany jest jako miejsce do zwiedzania niektórych pałacowych sal, dom przyjęć, letnia restauracja, Muzeum Horroru, Muzeum Dawnej Wsi, park ze zwierzyńcem.

www.palacwojnowice.pl/

Zamek Piastowski w Raciborzu: 5 km

Zamek pamietąjcy czasy Gołężców zamieszkujących dorzecze Górnej Odry

Oprócz komnat zamkowych warto zobaczyć Kaplicę św. Tomasza, perłę górnośląskiego gotyku oraz przespacerować się parkiem zamkowym.

www.zamekpiastowski.pl/site/start.html

Muzeum w Raciborzu: 5km

Muzeum w Raciborzu jest jednym z najstarszych i najbogatszych w eksponaty muzeów na Śląsku.

www.muzeum.raciborz.pl/

Pocysterski zespół klasztorno pałacowy 23km

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach jest jednym z najcenniejszych architektonicznych zabytków Górnego Śląska. Przeszło 700-letni, obiekt zniszczony w wyniku działań wojennych, doczekał się możliwości przywrócenia dawnej świetności, a tym samym odzyskania pierwotnych funkcji ośrodka duchowego, artystycznego i edukacyjnego.

www.rudy-opactwo.pl

Arboretum Ogród Botaniczny Nowy Dwór Czechy 36km

Arboretum Nový Dvůr jest jednym z sześciu oddziałów ekspozycyjnych Śląskiego Muzeum Ziemskiego. Jest to w zasadzie ogród botaniczny specjalizujący się w dziedzinie dendrologii, czyli nauki o roślinach drzewiastych.
Arboretum jest otwarte przez cały rok, ponieważ można w nim znaleźć wiele ciekawych rzeczy o każdej porze roku, nawet w zimie, gdy tego nikt nie oczekuje.

www.szm.cz/pl

Rezerwat Przyrody Łężczok 10km

Rezerwat przyrody Łężczok – leśny rezerwat w województwie śląskim, w powiecie raciborskim położony pomiędzy Raciborzem, Nędzą, Zawadą Książęcą i Babicami. Znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Posiada bogatą faunę oraz florę, podziwiać można w nim m.in. ponad połowę gatunków ptaków żyjących w Polsce.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Łężczak

Arboretum bramy morawskiej 7km

W Arboretum przyroda podlegała zarówno wpływom działalności człowieka, jak i naturalnym procesom biologicznym. Swe bogactwo gatunkowe roślin, grzybów i zwierząt las Obora zawdzięcza swemu położeniu w pobliżu Bramy Morawskiej.

www.arboretum-raciborz.com.pl

Ostrava zoo 38km

Jesteśmy drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Czechach z prawie 4 000 zwierzętami. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – zabawę, relaksację i wiedzę.

www.zoo-ostrava.cz/pl